Naše služby Chladící technika

Kondenzátory a suché chladiče

Pro přesné klimatizační jednotky s přímou expanzí je ideálním externím zdrojem chladu rozsáhlá řada vzdálených kondenzátorů (pro vzduchem chlazená řešení) a suchých chladičů (pro vodou chlazená řešení). K dispozici jsou konfigurace s výměníky tepla v horizontálním provedení nebo v kompaktním provedení ve tvaru „V“ s množstvím volitelných doplňků a příslušenství pro veškeré individuální potřeby. Vysoce robustní konstrukce je ideální pro datová centra s celoročním provozem.

Adiabatické chladící systémy

Systémy s nepřímým adiabatickým chlazením

Využívají adiabatické skrápění vodou, které je předřazeno před výměníkem tepla a které venkovní vzduch předchladí. Když je vzduch proudící k výměníku tepla obohacen o vodu, tato voda se odpaří, čímž se zvýší vlhkost a sníží teplota. Chladnější vzduch zvýší kapacitu tepelné výměny výměníku tepla a zlepší tak účinnost systému. Adiabatické chlazení se používá pro zvýšení výkonu procesu standardního chlazení, kdy v případě potřeby posílí celkový chladicí výkon.

Uzavřené jednotky, které odvádějí teplo z datového centra tím, že teplý vzduch projde přes výměník tepla, kde teplo odevzdá vzduchu z venkovního prostředí formou volného chlazení. Adiabatické chlazení se používá pro podporu chladicího procesu při vyšších teplotách okolního vzduchu. Systém je možné doplnit ještě o mechanické chlazení pro zvládnutí případných vyšších nároků na chladicí výkon.